cropped-favyapiyyo.jpg
YAPIYYO

Kargo Bilgilendirme Metini

Anlaşmalı kargolarımız sayesinde tercih ettiğiniz ürünlere hızlı bir şekilde ulaşabilir ve iade süreçlerinde de kolay iade imkanından faydalanabilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünlerde, herhangi bir ücret ödemeden, kolay bir şekilde iade etmek istediğiniz ürün üzerinden kargo kodu oluşturabilir ve tüm süreci bu kod sayesinde takip edebilirsiniz. Alım ve iade işlemlerinizde yanınızda olan Yapıyyo sayesinde tercih ettiğiniz ürünleri satın alırken verdiğiniz kişisel veriler üçüncü şahıslarla hiçbir şekilde paylaşılmaz. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında elde ettiğimiz finansal bilgi, risk yönetim bilgisi, görsel ve işitsel kayıtlar, müşteri işlem bilgisi, iletişim bilgisi ve kimlik bilgisi gibi tarafımıza ulaştırdığınız verileriniz amacı dışında hiçbir şekilde kullanılmaz.

Kargoya İletilen Kişisel Verilerin Korunması

Temel hak ve özgürlüklerinizi koruma sorumluluğunun bilincinde olan markamız, kampanyalardan yararlanmanızı sağlamak için sunduğu iletişim kanallarında dahi izniniz olmadan hareket etmez. Tarafınıza sipariş ettiğiniz ürünlerin kargo aşamalarını bilgilendirmek için veri sorumluluğunu doğru bir şekilde yerine getirir ve ihtiyacınız olan bilgiler dışında ekstra bir veri alışverişinde bulunmaz. Kargo bilgilendirme sistemi uyarınca, kargo firması tarafınızdan telefon numaranız, açık adresiniz, T.C. kimlik numaranız ve isim-soyisminiz gibi bilgiler istenebilir. Eğer tüzel bir kişi adına alım gerçekleştirecekseniz gönderi yapmaya yetkili olan kişinin telefon numarası, açık adresi, T.C. kimlik numarası ve adı soyadı gibi bilgiler alınır. Mersis veya VKN numarasını alınması gereken tüzel kişiler için elde edilen veriler farklı amaçlar için kullanılmaz. Gönderinin teslimi aşamasında da tarafınızdan kişisel verileriniz istenebilir.

Kargoya İletilen Kişisel Verilerin İşlenmesi ile İlgili Haklar

Talep etmeniz durumunda kargo işlemleri için tarafınızdan alınan kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini, kargo firmasından veya tarafımıza başvurarak öğrenebilirsiniz. Kişisel verilerinizin işlenmesi durumunda işlenen veriler ile ilgili bilgi talep edebilirsiniz. Kişisel verilerinizin işlenme amacını öğrendikten sonra işlenen verilerin amacına uygun olarak kullanıp kullanılmadığı gibi verilere kolayca ulaşabilirsiniz. Bilgi güvenliğinin oldukça önemli olduğu Yapıyyo markası çatısı altında kişisel verilerinizin işlenme süreçlerine hukuka uygunluğu ön planda tutuyor ve sizleri alış ve iade süreçlerinde kargo firmasına sunduğunuz verileri amacına uygun olarak kullanıyoruz.

1. Genel

Sitemizden Türkiye lokasyonunda yer alan adresinize vereceğiniz … TL’ ye kadar olan siparişlerde …… TL kargo bedeli yansıtılmaktadır. …… TL ve üzeri alışverişlerde Kargo ücreti alınmamaktadır.

Siparişiniz 2-3 iş günü içinde adresinize teslim edilecektir. Bu süreler için anlık değişen COVID-19 tedbirleri ve kısıtlamaları göz önünde bulundurulmalıdır.

Belirtilen kargo bedeli adresinize teslim ücretini kapsamaktadır. Hacimli siparişleriniz birden fazla parça halinde aynı anda gönderilebilir.

Her türlü sorunuz için bize yazabilir veya arayabilirsiniz. En kısa sürede çözüm sunacağımdan emin olunuz.